MOJE SLUŽBY

Věnuji se oblasti výživy a vědomého jezení. Jídlo a vztah k němu propojuji s našemi emocemi, psychosomatikou a osobním rozvojem. Zároveň se věnuji i koučinku v osobní rovině našeho života a mohu ti pomoci v oblasti sebelásky, sebedůvěry a přijetím sama sebe. Můžeš za mnou přijít, protože řešíš nespokojenost se svou hmotností a postavou, nebo máš potíže s jídelníčkem z důvodu zdravotních potíží (celiakie, diabetes, střevní záněty, vysoký krevní tlak, laktózová intolerance, atd.) Pomoc Ti mohu i v případě, že tě trápí nízké sebevědomí, nepřijetí sebe sama, velký strach, který tě v životě ovlivňuje, nebo nepevné hranice.

ASHTANGA JÓGA

S jógou jsem se prvně setkala ve svých 16-ti letech, kdy jsem navštívila se svou kamarádkou svou první hodinu. Lekce, kde jsem vyzkoušela různé pozice a na závěr jsem měla meditovat, byla pro mě neuchopitelná a já své jogínské touhy vzdala. Jak se ale píše v knize Jóga Mala, když jsi v některém ze svých životů praktikoval jógu, ona si tě jako magnet ve správnou chvíli přitáhne zpět. A to se stalo i mně. Józe jsem po své první nevydařené zkušenosti dala ještě šanci a zavolala si mě konkrétně ashtanga jóga. Díky ní jsem porozuměla, jak si mohu vážit svého těla, co se mi odehrává v mé hlavě a dokonce i, co s tím můžu udělat. Jóga mě vede k mé vlastní rovnováze, pocitu bezpečí a laskovosti sám k sobě i k okolí. A proč ashtanga? Ashtanga je osmidílná stezka jógy, díky které se učíme správně dýchat, naučíme se provedení i posloupnost pozic, zároveň jsou nám předána doporučení, jak se chovat sami k sobě, okolí, nebo jak například koncentrovat svou mysl či jak mohu dojít k meditaci. Jedná se o dynamickou jógovou praxi, která zajišťuje předpoklady pro jógovou terapii. V průběhu praxe se učíme asány (pozice), ve kterých zůstáváme krátkou dobu, po kterou neustále hluboce dýcháme. Tato dynamika nám zahřívá naše tělo, my se díky tomu potíme, a naše tělo se čistí od toxinů i myšlenek. Jóga zapaluje náš vnitřní oheň, jiskru našeho života.

„Jóga nejen mění způsob, jakým vidíme věci, ale transformuje člověka, který vidí.“

B. K. S. Iyengar

Mysore lekce / Soukromé lekce

Mysore lekce jógy je vedena tradičním způsobem, při níž učitel předává individuálním přístupem informace a poznatky každému jednotlivci. Lekce Mysore je vhodná pro každého, tudíž i pro úplné začátečníky. Začátečník získá svou praxi ashtangy postupně a pomalu, za pomoci učitele. Lekce trvá 90 minut a po celou dobu je učitel přítomen. Naše praxe nemusí být dlouhá plných 90 minut, pokud tedy praxi ukončíme dříve, máme prostor pro dechové očistné techniky, meditaci nebo dlouhý relax.

Je ti příjemné soukromí a chceš plnou pozornost učitele pro sebe? Pak se přihlas na soukromou lekci! Ta trvá v rozmezí 60-90 minut, dle potřeby. V rámci soukromých hodin máme možnost více se ponořit do hloubky naší praxe a jejího poznání, můžeme se otevřeně pobavit o tom, čeho se bojíme, co nám v praxi dělá radost, nebo v čem bychom se rádi posunuli. Díky soukromým lekcím můžeš jako začátečník prohloubit své bezpečí a jistotu při praxi, jako pokročilý můžeš rozvíjet svou praxi, dech a souhlad pohybu s dechem.

NUTRIČNÍ KOUČINK

Během hodinových konzultací se nejprve vzájemně seznámíme. Mým hlavním zájmem bude Tě velmi dobře poznat. Věnovat se budeme poznání našeho tělo, porozumění procesu trávení a vstřebávání, pochopení kvality konzumovaného jídla a nastavení potřebného množství jídla pro tvé tělo. Konečně pochopíš, co tvé tělo potřebuje a proč veškeré pokusy, které jsi doposud zkoušel/a, nefungovaly. Mým cílem je dovést tě na cestu, kde se těšíš ze svého zdraví a spokojenosti ze sebe samého /samé.

Zuzana Malčíková - nutriční specialistka a koučka
Zuzana Malčíková - osobní koučka
Zuzana Malčíková - osobní koučka

OSOBNÍ KOUČINK

Osobní koučink je místem, kdy máš čas jen a jen pro sebe. Je prostorem bezpečí a vřelosti. Každý z nás se potýkáme s jinými oblastmi, které nás trápí - někdo se nemá rád, někdo až moc lpí na názoru ostatních, nevěříme si, bojíme se změnit práci, nemůžeme si najít parnera,...To vše jsou důvody, proč jít na koučink. Nečeká tě žádné bádání v minulosti, my chceme jít vpřed. Jde o vystoupení z naší komfortní zóny do světa příležitostí. Na koučinku ti zabezpěčím důvěrný prostor, budu Ti plně naslouchat a nasměruji Tě k tomu, aby si odcházel/a s uvědoměním a pocitem radosti, že jsi ke svým cílům či snům o krok blíž.

ŽENSKÉ KRUHY

Pouze prací na vzhledu nehýčkáme svou ženskost. Krása je ukryta hluboko v nás. Ženství je o jemnosti, otevřenosti, kreativitě, láskyplnosti, intuici, divokosti, cyklicitě, atd. Čím více jsme si vědomé své ženské energie, tím více jsme v komunikaci s muži otevřené a upřímné. Ženské kruhy ženy tvořily v dřívějších dobách, protože moc dobře chápaly jejich důležitost. Jako ženy potřebujeme přirozeně sdílet, setkávat se, předávát si zkušenosti a společně tvořit. Ženský kruh je tu pro naší vzájemnou podporu, příjetí a upevnění našeho ženského kouzla. Přidej se k nám na společná setkání a pojď poznat více sama SEBE a ženy kolem TEBE. Vytvořme celek, kde budeme jedna pro druhou v plném přijetí, nesouzení, s láskou.

Zuzana Malčíková - ženské kruhy
Zuzana Malčíková - ženské kruhy

ZELENÉ POTRAVINY

Se zelenými potravinami jsem měla první zkušenost ve svých 18 letech, kdy jsem trpěla laktózovou intolerancí a moje kamarádka Lucka mi díky její sestře, která měla Crohnovu chorobu (zánětlivé onemocnění střeva), zelené potraviny doporučila. V mém jídelníčku tehdy vydržely rok, brala jsem je, jak se mi zachtělo a nenechala jsem si pomoc s dávkováním. Vzhledem k tomu, že jsem navíc studovala obor nutriční terapie, kde nás učili být ke všem doplňkům nedůvěřiví, po roce jsem to se zelenými potravinami vzdala. S Luckou jsme se dál navštěvovaly a jak jsem jí tak zdálky pozorovala, začala jsem jí ve skrytu duše závidět, jak se má. Nechápala jsem, jak je možné, že má tolik energie, je pořád tak dobře naladěná a není nemocná, zato já byla každé jaro a podzim nachlazená a energií jsem ve svém životě oplývala s pěknými výkyvy. V hlavě se mi honilo, že není možný takový rozdíl, když obě zdravě jíme, hýbeme se a staráme se i o naší duševní stránku. A tak jsem se jí jednou zeptala a odpovědí mi bylo, že jí zelené potraviny. A tak jsem to zkusila znova! Zelené potraviny mě prvně podržely a dodaly mi velký přiliv energii a psychické pohody, když jsem odcházela z bývalé práce. Následně na to jsem měla podruhé Covid. Sama jsem si ale řekla, že bych byla ráda, kdyby jeho průběh byl ten-tokrát lehký. Navýšila jsem dávky zelených potravin a za 2 noci, kdy jsem propotila 4 pyžama, bylo po nemoci. Zelené potraviny mě zbavily seborické dermatitidy ve vlasech, akné na pleti, zlepšily mi trávení, rostou mi díky nim po letech vlasy a také mám kvalitní nehty. Pracuji s nimi i ve dnech, kdy mám menstruaci a i ten nejsilnější den spolu zvládneme tak, že mohu dělat, co chci a o menstruaci ani nevím. Jsou pro mě jistotou a dodávají mi pocit bezpečí. Bez nich už si neumím představit svůj den! Zelené potraviny jsem poslala dál do rodiny, mezi přátele a posílám je dál i mezi mé klienty a všechny ty, kteří o nich chtějí slyšet a chtějí jejich sílu zkusit. Přidej se i ty do naší zelené rodiny a pojď s námi po zelené cestě! Na veškeré dotazy Ti ráda odpovím, stačí mi jen napsat (sms, mail, sociální sítě) nebo zavolat.

PŘEDNÁŠKY

Věnuji se i přednáškové činnosti a to jak pro veřejnost, studenty základních či středních škol, tak i pro firmy. Témata přednášek mohou být z oblasti výživy, zdravého životního stylu, zelených potravin, osobního rozvoje, jógy nebo jak pracovat se svým ženstvím. Přednášky vytvářím individuálně, zapojuji kreativitu a tak je součástí přednášek velmi často i nějaký praktický workshop. Veškeré přednášky jsem schopna připravit Vám na míru a individuálně dle Vašich potřeb a přání.

Zajímá Vás výživa? Hledáte, jak se správně stravovat? Už se nevyznáte ve všech výživových směrech a potřebujete ro-zuzlení? Přednášky vám přinesou odpovědi na Vaše dotazy a probereme tak aktuální dění ve světě výživy. Zároveň Vám mohu předat své osobní zkušenosti s konzumací zelených potravin, nebo s praktikováním jógy. Urovnáte si své myšlenky a budete vědět, kam se můžete opět ve svém životnímu stylu posunout vpřed.

Velkou budoucnost mají naše děti, kterým bychom měli předávat povědomí o rovnováze ve výživě. Neučme děti škatulkovat potraviny na zdravé a nezdravé. Vždyť přeci nezdravé je primárně množství, ne druh potraviny. Cílem přednášek je předat dětem, jak často jíst, vybudovat s nimi pevné základy jídelníčku, naučit je, jak potraviny vybírat, nebo jak mít díky jídelníčku a správnému pitnému režimu dostatek energie. Díky jejich rozšířeným znalostem přispíváme k prevenci onemocnění a posilujeme chod celého těla.

Životní styl nás jako jedinců se pojí s výkonností v našich zaměstnáních. Čím více žijeme zdravým životním stylem, cítíme se spokojenější, což se odráží na našem pracovním nasazaní a naplnění, jak nás to v práci baví. Nejsme prací tolik vystresovaní, jsme méně unavení a nemocní. Existuje již mnoho osvícených zaměsnavatelů, kteří chtějí svým zaměstnancům dopřát péči. Uvědomují si totiž, že spokojenost na pracovišti je základem pro budování stabilní firmy. Dopřejte i Vy vašim zaměstnancům přednášky a workshopy o zdravém životním stylu, lekce ashtanga jógy nebo přednášky s ženskou tématikou.

Máš chuť na změnu?

Jsem tu pro TEBE!

RECENZE